Školní aktivity

Základní škola Břest, okres Kroměříž pořizuje na svých akcích fotografie za účelem propagace školy ve veřejném zájmu. Každá snímaná osoba má právo na informaci, na přístup k údajům a opravu, výmaz či zamezení zpracování a stížnost u ÚOOÚ.

Maškarní karneval 2020

 Princezny, kovbojové, medvědi, superman, skřítek i drak. Ale také kuchař, policista, tygr nebo kostka lega. No a spousta dalších masek se sešla v neděli na tradičním dětském karnevale. Každá maska dostala řádnou odměnu a na některé se usmála i vrtkavá Štěstěna. Všichni ale strávili společně pár chvil. Zasoutěžili si, zatancovali a bylo jim dobře :-).

Indiáni ti se mají - Revika 19 - Škola v přírodě

Kam se hrabe Vinetů a jeho Hatatitla nebo Olda Šetrhend na naše indiány z Břestu. Ti řádili na Revice ve Vizovicích. Celý týden nám RS Revika poskytla útočiště pro naše dobývání, lovení, házení lasem a střelbu z luku. Museli jsme se ale naučit spoustu užitečných a potřebných věcí. Jak indiáni žili, co lovili a jedli atak dále. V bazénu jsme řádili jak na Stříbrném jezeře, že to bylo slyšet až za kopcem. No a co teprve stezka odvahy, pravda, šli jenom ti nejodvážnější, ale "Střevař" určitě před usnutím strašil každého z nás.Počasí nám vyšlo parádně. Indiáni zvítězili, všechno jsme zvládli. A tak to má být. Někdy příště zase vyrazíme.  J

Zápis do první třídy 2019

 Každý rok se v dubnu otevřou dveře škol pro nové školáky. Z dětí ze školky se rázem stanou žáci a žákyně. Do průběhu zápisu se u nás ve škole tradičně zapojují kromě učitelů i žáci. Provedou své budoucí spolužáky po škole a dodají jim i trochu odvahy  J .

Vánoční besídka a jarmark 2018

 Ve čtvrtek 13.prosince se Sportovní hala v Břestě opět po roce zaplnila všemi, kdo chtěli společně s dětmi naší základní školy oslavit adventní čas. Oslava byla opět netradiční. "Taková normální rodinka" a všechno co k ní patří. Diváci měli možnost zhlédnout rodinné dění z pohledu dětí, mládeže, dospěláků, ba i specifický pohled seniorský. Všichni si pak společně zazpívali  „Vánoční píseň“. Diváci ocenili účinkující hlasitým potleskem a s úsměvem na tváři spokojeně odcházeli do školy, kde na ně čekalo na jarmarku občerstvení a spousta výrobků. Letošní vánoční besídka se vydařila. Všem, kdo se na ní podíleli, patří obrovské díky! No a tady máte "pár" fotek pro připomenutí. 

Sázení obecních stromků 2018

V pátek 9. listopadu 2018 spolupracovali žáci naší školy na výsadbě ovocných stromů - švestek, podél silnice k Moštěnce.  Jejich výsadba je součástí projektu "Protierozní dendrobariéry Břest". Do předem připravených jam, které vykopali zahradníci z firmy "Paměť krajiny" umístili zástupci jednotlivých tříd stromky a tyto společně zahrnuli a zalili. Každá švestka má tak svého kmotříčka. Počasí nám přálo, nálada byla dobrá a doufáme, že i stromům se bude dařit. Už se těšíme na první švestičky.

Světýlkový den 2018

Vydlabané dýně a podzimní atmosféra. V pondělí 22.října celá naše škola žila již tradičním Světýlkovým dnem. Doma i ve škole jsme vyráběli různé výrobky z přírodnin a z nich jsme pak udělali výstavku na školním dvoře.Výborná byla také ochutnávka podzimních moučníků, které napekly především maminky našich dětí. I letos se přišlo podívat  a ochutnat mnoho dětí i dospělých. Potom jsme se vydali hledat školní světýlko – „Světlušku „ a protože se již pomalu stmívalo, svítili jsme si na cestu lucerničkami a lampionky. Cesta plná světýlek nás dovedla až na Rajčudu, kde byly odměněny děti, které něco vyrobily na naši výstavku. Nakonec jsme našli i poklad. Závěr patřil i letos našim místním hasičům, kteří nám připravili krásný ohňostroj. Někteří ještě vypouštěli lampionky štěstí, byla to nádhera. Přesto, že už byla tma, nechtělo se nám  domů, popovídali jsme si  tedy u teplého čajíku a svařáčku. Díky všem organizátorům a rodičům, kteří připravili výrobky z přírodnin a sladké pečené občerstvení. Za rok přijdeme zase.

Víkendový pobyt Oskava-Rabštejn 2018

"Vyšlápneme na Rabštejn a vyrazíme z Oskavy, tam jsou krásné kopečky", prohlásil náčelník a rozložil mapu z devadesátých let minulého století. Záhy se místností linula mentolová vůně masážní emulze. To si někdo vzadu začal masírovat  lýtka přípravkem nejvyšší kvality. "Vyšlápneme nahoru a podíváme se dolů", pokračoval náčelník a zasněně se díval z okna. "Tam teprve uvidíte, jak je na světě krásně", rozplýval se náčelník. Výšlap na Rabštejn je výšlap na Rabštejn to je marný. Cesta nahoru byla náročná a dolů ještě náročnější. Zpět na základnu do tábora Krystal Oskava jsme se vrátili všichni a domů k maminkám také. Unavení, vyčerpaní, nevyspaní ale stálo to za to.

Rozloučení s deváťáky 2018

Tak jako každý rok i letos nadešel čas abychom se rozloučili s našimi deváťáky a vypustili je do světa. Loučení bylo ve velkém stylu, i když jich (z)bylo jen pět. Vzpomínalo se, bilancovalo, blahopřálo. I nějaká ta slzička ukápla. Není divu, vždyť na tu naši školu chodili devět let a to už se vám leccos vryje do paměti. Třeba jak Pepa ...., nebo když Bára .... . A co teprve jak Radim a Peťa ..... No a tenkrát jak Róza ...:-).

Popřejme jim ještě jednou hodně zdaru a úspěchů v další životní etapě.

Memoriál Davida Šamka aneb

Cyklozávody 2018

Konec školního roku se blíží a to je čas pro sportovní aktivity. Závodit se spolužáky na kole je paráda. Poprvé takový závod u nás ve škole zorganizoval David Šamko. No a na jeho počest a pro jeho cyklistické srdce jsme letos opět uspořádali na Rajčudě již pátý ročník cyklistického závodu "Memoriál Davida Šamka". Jestli se na nás díval, tak ho určitě svrběly nohy a závodil s náma. V každém případě počasí nám přálo a výkony byly famózní. Každý, kdo dojel do cíle byl vítěz.

Sportovní den dětí 2018

 Pohyb v přírodě, sport a Mezinárodní den dětí.Jde to dohromady? No jistě. Některé disciplíny nebyly asi úplně tradiční ale to nevadilo. Všichni se snažili podat co nejlepší výkony, včetně prvňáčků, kteří mají za sebou první rok ve škole. Na ty nejlepší týmy čekaly hodnotné ceny a pro ostatní byla sladká odměna. Počasí vyšlo až moc, bylo vedro a sluníčko pálilo ale to je fajn. Tak jsme se ochladil vodou z pumpy. A tak to má být. Sportu zdar  :-).

Expedice Zebín 2018

Zebín, jo tak vy nevíte co je to Zebín? No tak to je takový malýnechutněsakramentskykrucajsvelký kopeček severovýchodně od Jičína. Vlastně je to bývalá sopka, hodně stará, to už je dávno co nesoptí, tehdy ještě ani nebyl fejsbůk. No a na tu sopku se vydali sedmáci a osmáci z Břestu. Byla to fuška ale dali to. A taky Prachovský skály a Jičín a taky Valdštejn a Hrubou skálu. No a hlavně Jinolice a jejich rybníky. A kemp a koupání a bahno v rybníku a taky asi milión kilometrů pěšky. Uf.

Bruslení 2018

 Tedy ani Bruce Lee a ani Chuck Norris ale opravdové bruslení na zimním stadionu v Kroměříži. Pohodové protažení svalů zvýšení kondičky a hlavně legrace. I když některé natlučené zadky kvůli pádům asi trochu bolely. To se dá ale přežít.  J  

Maškarní karneval 2018

Tradiční Maškarní karneval Základní školy Břest se konal v neděli 11.února 2018 v Kulturním domě v Břestě. Přišli kovbojové, princezny, rytíři, fotbalisti, čarodějnice a mnoho dalších. Tombola byla bohatá a pro maskované účastníky sladká odměna.

Podzimní Vídeň 2017

Servus! Sedmáci Vás zdraví z Vídně. Za jeden den jsme toho spoustu zažili a mnoho viděli. Začali jsme návštěvou Schönbrunnu a výšlapem na Gloriette. Poté jsme se procházeli Hofburgem a nejdražší vídeňskou ulicí Kohlmarkt. Došli jsme až k chámu sv. Štěpána. Někteří z nás nakoupili pro babičky, dědečky, tatínky, maminky,…čokoládu od Meinla nebo vídeňské oplatky, ale všichni jsem si nakonec užili v Prátru.

Bratislava 2017

Blava, jo vy nevíte co to je? Bratislavě slováci jinak neřeknou. Tak že do Blavy a jedem. Na místo jsme dorazili v pohodě. Nejdříve jsme se vydali do přístavu, kde jsme se nalodili. Po hodině a půl plavby po Dunaji jsme dopluli pod zříceninu hradu Děvín. Z nově otevřené vyhlídky hradu byl krásně vidět soutok Moravy a Dunaje. Po prohlídce zříceniny jsme se vrátili zpět do středu města. A co jsme navštívili? Bratislavský hrad s 85 metrů hlubokou studnou, nově zpřístupněnou barokní zahradu, Korzo s Michalskou bránou a „kanálníka“. Podle veselé nálady, která v autobuse panovala, se dalo poznat, že se nám výlet líbil.

Londýn 2017

 Zdálo se vám ve dnech 5. - 9. června u nás příliš horko? Tak to jste potom měli vyrazit s námi na zájezd do deštivé Anglie. Pro většinu z nás byl již samotný let velkým zážitkem, na který určitě nezapomeneme. Dále nás ohromil Tower se svou sbírkou zbraní, muzea, London Eye, ze kterého je opravdu nádherný výhled, známý Big Ben, National Gallery, překrásný hrad Windsor a studentské město Eaton. Nemohli jsme si nechat ujít ani střídání stráží u Buckinghamského paláce, fotku s červenou telefonní budkou nebo návštěvu čtyřpatrového obchodu bonbónů m&m´s . Procvičili jsme si také své jazykové dovednosti a zjistili jsme, že je stále co zlepšovat. Po celém týdnu jsme se vrátili domů plni krásných vzpomínek a zážitků, na které dlouho nezapomeneme.

ZOO Olomouc

Na zvířata do ZOO, to je přece jasné? Proč se medvěd jmenuje medvěd? No protože ví kde je med. A proč je opice vlastně opice? Vy to nevíte? No tak se podívejte do zrcadla a pochopíte to. Že je to nesmysl? Nějak se vám to nezdá? Tak jste tedy měli jet s námi do ZOO na Sv. Kopečku u Olomouce. Tam je to už každému jasné. A když vyjde počasí, pak je to jasné úplně.

Jarní Vídeň 2017

 Sluníčko, teplo, Vídeň. To je parádní kombinace na zájez do  habsburské Vídně. Na místo jsme dorazili kolem 10 hodiny a začala první etapa našeho zájezdu kolem zámku Schönbrunn. Následně jsme jeli autobusem k přírodovědnému muzeu a pomníku Marie-Terezie, rakouské císařovny. Následně jsme se přesunuli k zámku Hofburg a prošli jsme nejdražší ulicí ve Vídni k dómu sv. Štěpána. Celé naše putování po Vídní jsme zakončili návštěvou zábavního parku Prater. Některým z nás se na místních atrakcích tak líbilo, že z toho měli žaludky jak na vodě. Ale stálo to zato.

Dětské centrum 2017

Prolézačky, skluzavky, skákačky a mnoho dalších atrakcí v Dětském centru v Kroměříži. Všichni si našlo to, co je nejvíc bavilo a řádili jak nejvíc to šlo. Pohyb je to co nás baví, a tak šup a jedem ještě jednou :-).

Vídeň 2016

 Za chladného a mlhavého dne se několik nadšenců vypravilo na poznávací dějepisný zájezd do předvánoční habsburské Vídně. Na místo jsme dorazili kolem 10 hodiny a začala první etapa našeho zájezdu kolem zámku Schönbrunn. Následně jsme jeli autobusem k zámku Hofburg a prošli jsme nejdražší ulicí ve Vídni k dómu sv. Štěpána. Tam následoval další vánoční trh. Většina si koupila vánoční dětské punče v nádherných hrníčcích ve tvaru boty. Po celém dnu cestování a zábavy jsme byli rádi, že jsme nastoupili do vyhřátého autobusu , který nás před desátou dopravil do Břestu.

Lanové centrum Olomouc

 Po žebříku nahoru a po laně dolů až na Kádvojku? Proč ne. Všechno je možné. V Lanovém centru v Olomouci jsme si vyzkoušeli jak se asi cítí horolezci na laně, nebo třeba pavouk když tvoří svou síť ve veliké výšce. Samostatné překážky ale i takové kde je k překování  potřeba spolupracovat. Všichni se navzájem jistili a věřili si, že se tam udrží. Vyšlo to. Ti největší borci se zhoupli na houpačce ve výšce 16 metrů nad zemí. Uffff. 

Wachau - Zahrádka Evropy

Oblast v Rakousku, podél toku Dunaje mezi městy Krems a Melk je označována jako "Zahrádka Evropy". Tak jsme se tam jeli podívat, jestli je to pravda. Je. Nádherné území, spousta meruňkových sadů, vinic a zahrad. Pohlédli jsme si město Krems, koupili si tamní "kremžskou horčici", navštívili jsme kláštery Göttweig a Melk a vyšplhali jsme na zříceninu hradu Kuerinburg v malebném městečku Dürnstein. Pohoda.

Létání ve vesmíru nás baví

"Ze Zátiší raketou lítáme po vesmíru .....",
Tak to byla ústřední píseň letošní Školy v přírodě. Téma bylo nesmírně vesmírné, planety, hvězdy, raketa atd. Bylo tam moc fajn. I když občas trochu kosa a taky krásně sněžilo. Inu vesmír je vesmír to je marný. Vyšplhali jsme dokonce na nejvyšší horu Moravy na Praděd. Nožičky nás moc bolely ale zvládli jsme t
o.  J

Naší přírodou

 Dne 10. 11. 2015 se vybraní žáci naší školy zúčastnili přírodopisné soutěže. Soutěžilo se ve čtyřech oborech: Společenstvo lesa, Společenstvo vody, Společenstvo polí, luk a pastvin a Společenstvo lidských sídlišť. Žáci byli velmi úspěšní . Na prvních místech se umístili ze 6. třídy Viktor Neuwirt, z 9. třídy Michaela Janská a Tereza Kosatíková, na druhých  místech  se umístili ze 6. třídy Simona Mézlová a Vladimír Výšek a z 8. třídy Klára Kubová. Třetí místo získala Natálie Trávníčková ze 6. třídy a 4. místo Aneta Olšanská z 9. třídy. Soutěžícím moc gratulujeme ke krásným výsledkům, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme úspěchy v dalším soutěžení.

IMG_20151110_115703.jpg (1445581 bytes)

Předvánoční sportování 

 Koulení s děravými koulemi? Jízda na kolech co se nehnou z místa? Pinkání malým míčkem v proskleném akvárku? Hopsat při hlasité hudbě na malých trampolínách? Proč ne, v předvánočním čase je možné všechno. Zvláště pak když vyrazíte na Parádu do Kroměříže. Zasportovat si, vyblbnout se a spotit se jako ....., no ale už dost. Raději se podívejte jak nám to šlo.    J .

Školou chodil Mikuláš 2015

 Nastal čas, a do školy se zase dostavil Mikuláš a celá ta jeho povedená partička. Kdo byl celý rok hodný nemusel se ničeho bát. Ale ti co zlobili, skončili až ve školním sklepení. Tak, tak. Inu kdo je dobrý, dobře se mu vede a s těmi zlými šup do sklepa.  J .

Podzimní tvoření 2015

 Je tu podzim a s ním i plno ovoce, zdravé zeleniny, spadaného listí, žaludů, kaštanů…Bylo by škoda toho nevyužít, proto jsme se  20. 10.  odpoledne sešli s rodiči a dětmi ve škole na PODZIMNÍM TVOŘENÍ.  Po zasloužené práci následovala i sladká odměna. Co všechno se dá vyrobit podzimních přírodnin si můžete prohlédnout právě teď a právě tady J .

Braši, braši v naší škole straší ...

Nocování dětí v naší školní družině se stalo již pěknou tradicí. A tak ve dnech 22. - 23. května se děti z 1. oddělení rozhodly zde přenocovat. Pro některé z nás to byla první noc mimo domov, bez rodičů. Ale všichni jsme to zvládli na jedničku. Ve škole sice zrovna tuto noc žádná strašidla nebyla, ale čekala nás noční pohádková hra po setmělých školních chodbách. A nejen ona. Také jsme se vydali na „lov papoušků“, kteří se nám rozletěli po celé „Rajčudě“, opékali jsme špekáčky, ve školní kuchyňce jsme si upekli „Muffíny“, vyrobili si strašidýlka. To vše bylo formou soutěží a tak na konci nás čekalo vyhodnocení a odměny. Nejvíce bodů nasbírala děvčata – Nellinka Zemková a Simča Pacholíková. Našeho nocování se zúčastnilo 17 dětí, paní vychovatelka a „teta Maruška“. Byla to taková malá zkouška před školou v přírodě, která nás čeká.

Londýn - London

Do Londýna? Letadlem? Na pět dnů? Tož do toho dem né? Paráda. Pro ty co tam byli i pro ty co tam nebyli je tady pár fotek ke zhlédnutí. Teda pár, no je jích více než 300, ale to co jsme viděli by se na pár fotek nevešlo. Tower, KFC, Windsor, McDonald, Buckingham, Primark, Trafalgar a mnoho dalších a k tomu dvě letiště.

Spaní ve škole VII.tř.

Po roce jsme opět strávili noc ve škole. Moc jsme se nevyspali, ale zato jsme se moc nasmáli a užili si hry, sport, tanec a hlavně stezku odvahy. Při některých aktivitách nás můžete vidět na fotografiích.

Dřív než usneš aneb Jak se kdysi spávalo

Kde složil hlavu lovec mamutů? Jak se spalo princezně na hrášku v renesanční posteli? Kde spalo 7 dětí v chalupě s jednou postelí? To a ještě více se dozvěděli žáci naší školy na nové interaktivní výstavě o historii spaní od pravěku po současnost v Muzeu v Kroměříži. Jediné co se nedozvěděli, jak spí pan ředitel :-).